Gerosios Vilties g. 5-304, LT-03147 Vilnius

Riebalų gaudyklės

title icon
Įrengimas ir montavimas

Riebalų gaudyklės

Riebalų atskirtuvai/gaudyklės atskiria riebalus, aliejus, taukus ir kitas riebalines medžiagas nuo vandens ir užkerta kelią jiems patekti į vamzdynus ir juos užkišti.
Valstybinės ir savivaldybių institucijos reikalauja iš įmonių išleidžiančių riebalų turintį vandenį turėti riebalų gaudykles ir atskirti riebalus ir alyvas, kad šie nepatektų į miesto nuotekų riebal_gaudykl_mazatinklus.

Gaudyklės yra įvairių tipų, dydžių, formų ir pagamintos iš skirtingų medžiagų tam, kad patenkinti kiekvieno kliento specifinius poreikius. Vienos gaudyklės yra pastatomos patalpoje (pvz.: po pačia kriaukle, kitoje virtuvės vietoje, rūsyje ar kitur, kur yra galimybė), kitos yra užkasamos po žeme lauke.
Gaudyklės našumas parenkamas pagal išleidžiamo vandens kiekį litrais per sekundę (iš čiaupų, indaplovių, trapų ar pan.). Taip pat reikia atsižvelgti ir į virtuvės generuojamų riebalų kiekį. Galime pasiūlyti platų riebalų gaudyklių asortimentą nuo 0,3 litrų per sekundę, skirtų namams ar kavinėms iki 25 litrų per sekundę, skirtų pramoniniams objektams.

Yra 2 riebalų problemos sprendimo būdai:
Riebalų gaudyklės. Jos gali sukaupti t.t. kiekį riebalų. Juos periodiškai reikia arba pašalinti arba sunaikinti pačioje gaudyklėje naudojant fermentus-bakterijas, kurios užsiveisia gaudyklėje ir skaido riebalus į vandenį ir CO2.
Riebalų trapai. Jie kaip ir riebalų gaudyklės atskiria riebalus nuo vandens, tačiau negali sukaupti savyje t.t. kiekio riebalų, kaip kad riebalų gaudyklės. Į trapus būtina periodiškai dozuoti minėtas riebalų skaidymo priemones, kurios sunaikintų bakterijas pačiame trape.

Gaudyklių privalumai:

  • Riebalų gaudyklės pagal EN 1825.
  • Turi CE ženklinimą.
  • Atitinka visus ES ir Lietuvoje keliamus reikalavimus.
  • Pristatant kartu su gaudykle pateikiami visi Lietuvos institucijų reikalaujami sertifikatai, atitikties deklaracijos ir kiti dokumentai.
  • Gaudyklėms suteikiama 20 metų garantija.
  • Nemokamas pristatymas visoje Lietuvoje jūsų nurodytu adresu.

Dažniausiai statomos pigesnės gaudyklės iš polietileno, tačiau esant specialiems sanitariniams ar montavimo poreikiams turime ir pagamintų iš nerūdijančio plieno, bei betono su specialiu vidaus padengimu.
Betoninės gaudyklės yra monolitinės, pagamintos iš sustiprinto betono, todėl yra tvirtos, montuojant jų nereikia inkaruoti, taip pat nereikia apkrovų paskirstymo plokštės, kuri yra būtina montuojant plastikines ar stikloplasčio gaudykles.

title icon
Riebalų atskirtuvai

Montuojami grunte

Riebaluotas nuotekas išleidžiančios įmonės privalo įrengti EN 1825 aprašyto tipo riebalų atskirtuvus(gaudykles), kurie užtikrintų efektyvų riebalų ir organinių alyvų pašalinimą iš nuotekų. Tai galioja, pavyzdžiui, virtuvėms ir mėsos perdirbimo įmonėms. Visi žemiau atbulinio srauto lygio (dažniausiai atitinkančio gatvės lygį) įrengti riebalų atskirtuvai privalo turėti pasroviui sumontuotą dvigubą pakėlimo įrenginį arba pilnai įrengtą siurblinę. Kiekviena pramonės ir komercijos įmonė riebalų atskirtuvų našumui, pakėlimo įrangai ir pilnai įrengtoms siurblinėms kelia įvairius reikalavimus. Kad būtų galima prie jų prisitaikyti, reikia atitinkamų gaminių, kurie skiriasi dydžiais ir medžiagomis. Atskirtuvai gali būti tiek plastikiniai iki 7l/s, tiek betoniniai (didelės apkrovos ir gyliai) iki 25l/s